Alışveriş Sepetim
33,2
35,2

Sparkfun Block For Intel® Edison - Pwm

Fiyat:
19,95 USD + KDV
KDV Dahil:
794,78 TL
Havale / EFT:
778,88 TL
148,97 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda
Özet: Intel Edison kartınıza 8 adet PWM çıkış eklemenizi sağlayan modüldür. Edison ile I2C üzerinden haberleşir. PCA9685 entegresi sayesinde 12-bit çözünürlüğünde PWM çıkış alınabilir. PWM çıkışlar LED sürmede kullanılacağı gibi, servo motor sürmek için de kullanılabilir. Bağlantılar standart servo konektörüne uyacak şekilde tasarlanmıştır. PWM çıkışı için harici güç kaynağı bağlantıları mevcuttur. Ayrıca bu karttan, üzerinde bulunan 6 adet lehim jumper'ı sayesinde I2C adresi değiştirilerek 63 adede kadar aynı anda kullanılabilir.
 

Açıklama: Intel® Edison gömülü elektroniğe bakışınızı değiştirecek. Bu ultra küçük platform boyutuna rağmen single-board computer'ın sahip olduğu özellikleri sunabilmekte. İçerisinde Intel® Atom™ SoC dual-core CPU, dahili WiFi, Bluetooth LE barındıran Edison, 70 pinli konnektörü ile üst üste yığınlar oluşturacak şekilde diğer kartlara bağlanabilir. Bu kartın elektronik dünyasına girişinizi kolaylaştıracağına hiç şüpheniz olmasın.

Bu kart ile Edison'un I2C portuna 8 kanal PWM kontrolcü ekleyebilirsiniz. Herhangi bir standart PWM uygulaması için kullanılabilir olmasının yanında asıl olarak 8 adet hobi tipi servo motor sürecek şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle Edison'un normal beslemesi dışında bağımsız bir motor besleme girişi ve hobi servoların çoğunu destekleyecek şekilde pin bağlantısı mevcuttur. Kart üzerinde bulunan PCA9685 servo kontrolü için 50Hz'de çalışabilen bağımsız bir saate sahiptir ve bu frekansta cihaz 12-bit çözünürlük ile servo için yaklaşık olarak 200 adımlık bir çözünürlük sağlar.

PCA9685 LED sürmek için 25 mA'e kadar açık kollektör akım sürücüsü olarak da kullanılabilir. Altı adet lehim jumperı kullanıcıya bu kartlardan 63 tanesini tek bir Edison'a bağlama imkanı verir. Bu jumperları kullanarak PCA9685'in adresini diğerleriyle çakışmayacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

 
Description: The Intel® Edison is an ultra small computing platform that will change the way you look at embedded electronics. Each Edison is packed with a huge amount of tech goodies into a tiny package while still providing the same robust strength of your go-to single board computer. Powered by the Intel® Atom™ SoC dual-core CPU and including an integrated WiFi, Bluetooth LE, and a 70-pin connector to attach a veritable slew of shield-like “Blocks” which can be stacked on top of each other. It’s no wonder how this little guy is lowering the barrier of entry on the world of electronics!

This Block adds eight channels of PWM control to the Edison’s I2C bus. While the PWM output can be used for any generic PWM application, it is specifically intended to provide drive control for up to eight standard hobby-type servo motors. To that end, it has an independent input for supply voltage for the servos above the normal range of the Edison, and 8 connections that support the most common pinout of hobby servo motors. The PCA9685 equipped on this board has an independent clock that can be operated at 50Hz, for servo control; at that frequency, the 12-bit resolution of the device provides approximately 200 steps of resolution for a servo motor.

The PCA9685 can be used as an open collector current driver for LEDs up to 25mA as well. Six solder jumpers allow the user to attach up to 63 of these cards to a single Edison, or to adjust the address of the PCA9685 to avoid collision with other addresses on the bus.

If you are looking to add a little more stability to your Intel® Edison stack, check out this Hardware Pack. It will provide you with increased mechanical strength for stacking Blocks on your Edison!
 

Documents:

Note: We are currently working on a Hookup Guide for this kit. Check back later for more updates.
 

Diğer Özellikler
Stok KoduSPA-DEV13042
MarkaSparkfun
Stok DurumuVar

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

Ürün Etiketleri


 
Bizi Takip Edin DomiRobot Müşteri Hizmetleri Hızlı Erişim  
Twitter Hakkımızda Ödeme Seçenekleri Anasayfa  
      


 
Facebook İletişim Bilgileri Kargo/Teslimat Hakkında Yeni Ürünler
YouTube Banka Hesapları Kullanım Şartları İndirimdekiler
Telegram  DomiPuan Sistemi Gizlilik Politikası Sepetim
    Üye Giriş/Yeni Üye İade ve Garanti Şartları Download
         
  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.