Alışveriş Sepetim
33,55
36,55

MQ-2 Yanıcı Gaz ve Sigara Duman Sensör Kartı

Fiyat:
1,69 USD + KDV
KDV Dahil:
68,04 TL
Havale / EFT:
66,82 TL
Aynı Gün Kargo


Overview

This flammable gas and smoke sensor detects the concentrations of combustible gas in the air and ouputs its reading as an analog voltage. The sensor can measure concentrations of flammable gas of 300 to 10,000 ppm.The sensor can operate at temperatures from -20 to 50°C and consumes less than 150 mA at 5 V. 

Connections

Connecting five volts across the heating (H) pins keeps the sensor hot enough to function correctly. Connecting five volts at either the A or B pins causes the sensor to emit an analog voltage on the other pins. A resistive load between the output pins and ground sets the sensitivity of the detector. Please note that the picture in the datasheet for the top configuration is wrong. Both configurations have the same pinout consistent with the bottom configuration.The resistive load should be calibrated for your particular application using the equations in the datasheet, but a good starting value for the resistor is 20 k?.


Ürüne Genel Bakış
 

Ortamda bulunan ve konsantrasyonu 300 ile 10,000 ppm arasında değişen yanıcı ve patlaycı gaz ve/veya dumanı algılayan bu yarıiletken gaz sensörü, -20 ile 50°C arasında çalışabilir ve 5V?ta sadece 150mA akım çeker. Analog çıkışı sayesinde algılanan gaz konsantrasyonu kolayca okunabilir. Daha ayrıntılı bilgi için lütfen ürünün datasheet?ine göz atın.

H pinlerine 5V besleyerek sensörün yeterince ısınmasını ve böylece tam olarak ve doğru ölçümlerle çalışmasını sağlarsınız. A veya B pinine 5V gerilim uygulamak sesnörün diğer pinleri üzerinden analog voltaj vermesine sebep olur. Sensörün hassasiyetini, toprak ile sensörün çıkış pini arasına bağlayacağınız direnç değeri ile orantılı olarak değiştirebilirsiniz. Bu direnç değeri yapacağınız uygulamaya göre değişkenlik gösterebilir, bunanla ilgili hesaplamalara  datasheet?ten ulaşabilirisiniz. Örenk bir başlangıç değeri olarak 20 k? bir direnç kullanabilirsiniz.

 

Diğer Özellikler
Stok KoduSEN-00015
MarkadomiRobot
Stok DurumuVar

 
Bizi Takip Edin DomiRobot Müşteri Hizmetleri Hızlı Erişim  
Twitter Hakkımızda Ödeme Seçenekleri Anasayfa  
      


 
Facebook İletişim Bilgileri Kargo/Teslimat Hakkında Yeni Ürünler
YouTube Banka Hesapları Kullanım Şartları İndirimdekiler
Telegram  DomiPuan Sistemi Gizlilik Politikası Sepetim
    Üye Giriş/Yeni Üye İade ve Garanti Şartları Download
         
  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.