Alışveriş Sepetim
33,55
36,55

MQ-9 Karbonmonoksit ve Yanıcı Gaz Algılayıcı Sensör Modülü

Fiyat:
6,89 USD + KDV
İndirimli Fiyat (%34,7) :
4,50 USD + KDV
Kazancınız 2,39 USD
KDV Dahil:
181,17 TL
Havale / EFT:
177,91 TL
Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda
AÇIKLAMA

Bu yarı iletken gaz sensörü, ortanda 100 ila 10.000 ppm yanıcı gaz konsantrasyon ve 10 ila 10.000 ppm Karbon Monoksit (CO) varlığını algılar. Sensörün bağlantısı çok basit analog voltaj arayüzü, mikro denetleyicinin sadece tek bir analog giriş pini ile sağlamanız yeterlidir.

ÖZELLİKLER

MQ-9 Datasheet


Overview

This Carbon Monoxide (CO) and flammable gas sensor detects the concentrations of CO and combustible gas in the air and ouputs its reading as an analog voltage. The sensor can measure concentrations of CO from 10 to 1,000 ppm and flammable gas from 100 to 10,000 ppm.The sensor can operate at temperatures from -10 to 50°C and consumes less than 150 mA at 5 V. 

Connections

Connecting five volts across the heating (H) pins keeps the sensor hot enough to function correctly. Connecting five volts at either the A or B pins causes the sensor to emit an analog voltage on the other pins. A resistive load between the output pins and ground sets the sensitivity of the detector. Please note that the picture in the datasheet for the top configuration is wrong. Both configurations have the same pinout consistent with the bottom configuration.The resistive load should be calibrated for your particular application using the equations in the datasheet, but a good starting value for the resistor is 20 kΩ.

We offer two breakout boards that make it easier to interface with these sensors: MQ Breakout board

Ürünü Genel Bakış
Ortamda bulunan ve konsantrasyonu 10 ile 10,000 ppm arasında değişen karbonmonoksiti ve konsantrasyonu 100 ile 10,000 ppm arasında değişen yanıcı gazı algılayan bu yarıiletken gaz sensörü, -10 ile 50°C arasında çalışabilir ve 5V’ta sadece 150mA akım çeker. Analog çıkışı sayesinde algılanan gaz konsantrasyonu kolayca okunabilir. Daha ayrıntılı bilgi için lütfen ürünün datasheet’ine göz atın.

H pinlerine 5V besleyerek sensörün yeterince ısınmasını ve böylece tam olarak ve doğru ölçümlerle çalışmasını sağlarsınız. A veya B pinine 5V gerilim uygulamak sensörün diğer pinleri üzerinden analog voltaj vermesine sebep olur. Sensörün hassasiyetini, toprak ile sensörün çıkış pini arasına bağlayacağınız direnç değeri ile orantılı olarak değiştirebilirsiniz. Bu direnç değeri yapacağınız uygulamaya göre değişkenlik gösterebilir, bunanla ilgili hesaplamalara  datasheet’ten ulaşabilirisiniz. Örenk bir başlangıç değeri olarak 20 kΩ bir direnç kullanabilirsiniz.

Bu sensörü projenize çok daha kolay bağlayabilmeniz için linkte (MQ Breakout board) yer alan breakout board’u kullanabilirsiniz.

Diğer Özellikler
Stok KoduSEN-00053
MarkadomiRobot
Stok DurumuVar

 
Bizi Takip Edin DomiRobot Müşteri Hizmetleri Hızlı Erişim  
Twitter Hakkımızda Ödeme Seçenekleri Anasayfa  
      


 
Facebook İletişim Bilgileri Kargo/Teslimat Hakkında Yeni Ürünler
YouTube Banka Hesapları Kullanım Şartları İndirimdekiler
Telegram  DomiPuan Sistemi Gizlilik Politikası Sepetim
    Üye Giriş/Yeni Üye İade ve Garanti Şartları Download
         
  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.