Alışveriş Sepetim
33,8
36,9

Rotary Encoder Modül

Fiyat:
3,49 USD + KDV
İndirimli Fiyat (%32,7) :
2,35 USD + KDV
Kazancınız 1,14 USD
KDV Dahil:
95,32 TL
Havale / EFT:
93,41 TL
Aynı Gün Kargo
AÇIKLAMALAR
 

Döner kodlayıcının dönüşü, pozitif dönüş yönü ile sayılabilir ve dönüş potansiyometresinin sayılmaması sırasında bir ters yönde darbe frekansı çıkışı, bu dönüş sayısı sınırlı değildir. Döner kodlayıcı üzerindeki düğmelerle, 0'dan saymaya başlayan başlangıç ??durumuna sıfırlanabilir

Nasıl çalışır:
Artımlı kodlayıcı, bir dizi sayıdır, döner darbe sinyal sensörünün dönüş yer değiştirmesine dönüştürülür, bu darbeler, bir tarama prensibi kullanarak fotoelektrik dönüşümün açısal yer değiştirme kodlayıcısı Eltra, açısal yer değiştirmeyi kontrol etmek için kullanılır. Saydam ve opak pencere pencerelerini dönüşümlü olarak döndürerek radyal indeksleme plakasını (disk) döndürmek için okuma sistemi temeli oluştururken, kızılötesi bir ışık kaynağı ile dikey ışınlama, yansıtılan görüntü kodlayıcının bir alıcı yüzeyine ışığı, alıcı bir bir kırınım ızgarasının tabakası ve aynı pencere genişliğine sahip bir kod plakası. Alıcının görevi, diskin dönüşü ile üretilen değişiklikleri hissetmek ve ardından ışığı elektriksel değişimde karşılık gelen bir değişikliğe dönüştürmektir ve daha sonra daha yüksek seviyeye kadar telafi etmek düşüktür ve kare darbelerde parazit oluşmaz. Başa çıkmak için elektronik devre olması gerekir. Okuma sistemleri tipik olarak diferansiyel mod kullanır, ancak çıkış sinyalinin kalitesini ve kararlılığını iyileştirmek için farklı sinyal fazı için iki dalga formu 180 ° ile karşılaştırıldığında, okuma daha sonra iki sinyal arasındaki fark temel alınarak oluşturulur, böylelikle girişimi ortadan kaldırır.

Artımlı kodlayıcılar iki fazlı kare dalga verir, faz farkı 90 ° 'dir, genellikle A ve B kanalları olarak adlandırılır. Burada kanalla ilgili bir bilgi dönme hızı verilirken, dönüş yönünde elde edilen sıra bilgileri karşılaştırılarak iki kanallı sinyal verilir. Mutlak kodlayıcıyı sıfır veren Z veya sıfır kanalı adı verilen özel bir sinyal var, bu sinyal ile çakışan bir kare dalgadır.

 

Artımlı enkoder doğruluğu mekanik ve elektriksel iki faktöre bağlıdır, bu faktörler şunlardır:

> Izgara indeksleme hataları,
> Disk eksantrikliği,
> Yatak eksantrik,
> Elektronik okuma cihazı hataları ve optik parçaların neden olduğu yanlışlıklar.

Kodlayıcı, ölçüm biriminin doğruluk derecesini belirler, kodlayıcı, yıldızların kodlayıcı tarafından üretilen elektrik darbelerinin doğruluğunu belirler. Aşağıdaki elektrik dereceleri, mekanik eksenin 360 ° dönüşünü temsil edecek ve dönme ekseni tam bir döngü olmalıdır. 360 derecelik bir elektrik açısının mekanik eşdeğerinin ne kadar olduğunu bilmek zorundasınız, aşağıdaki formülü kullanabilirsiniz:

elektrikli makine 360 ??= 360 ° / n ° darbeler / devir


 


Farklı Döner Kodlayıcı Ürünleri:

DFRobot Rotary Encoder Modül EC11
SparkFun Rotary Encoder Breakout - (RG/RGB)
SparkFun Rotary Encoder - Illuminated (Red/Green) 
Diğer Özellikler
Stok KoduELK-01215
MarkadomiRobot
Stok DurumuVar

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler


 
Bizi Takip Edin DomiRobot Müşteri Hizmetleri Hızlı Erişim  
Twitter Hakkımızda Ödeme Seçenekleri Anasayfa  
      


 
Facebook İletişim Bilgileri Kargo/Teslimat Hakkında Yeni Ürünler
YouTube Banka Hesapları Kullanım Şartları İndirimdekiler
Telegram  DomiPuan Sistemi Gizlilik Politikası Sepetim
    Üye Giriş/Yeni Üye İade ve Garanti Şartları Download
         
  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.