• Tüm Kategoriler
  • SparkFun FTDI Basic Breakout - 5V

   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   DomiPuan : 193
   Fiyat:
   14,00 USD + KDV
   KDV Dahil:
   227,50 TL
   35,23 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo
   FTDI USB-RS232 Temel Çeviricisi, FTDI FT232RL USB’den seri IC için temel çevirici karttır. Bu kartın pin çıkışları FTDI kabloları ile eşleşerek resmi Arduino ve kopyalanmış 5V Arduino kartları ile çalışabilmektedir. Genel seri uygulamalar için de kullanılabilir. Bu kartın en büyük farklılığı, DTR pinlerini FTDI kablosunun RTS pinlerine karşın çıkartabilmesindendir. 

   DTR pinleri Arduino hedefinin yeni bir çizim indirildiğinde otomatik olarak sıfırlanmasına izin vermektedir. Bu sahip olunması gereken oldukça güzel bir özelliktir ve sıfırlama butonuna basmadan her hangi bir taslağın yüklenmesine izin vermektedir. Bu kart, sıfırlama pinini 6-pin konektörüne getirilmiş olan herhangi bir Arduino kartını otomatik olarak sıfırlayacaktır. 
    
   BLK ve GRN olarak işaretli pinler FTDI kablosu üzerinde renklendirilmiş kablolara karşılık gelmektedir. FTDI kablosu üzerindeki siyah kablo GND, yeşil olanı ise CTS’ye karşılık gelmektedir. Bu BLK ve GRN pinlerini FTDI temel kartını sizin Arduino hedefiniz ile hizalayın.
   Bu kart, FTDI kablosu üzerinde kullanım için biraz daha iyi hale getiren TX ve RX LED’leri içermektedir. Kartın çalıştığından emin olabilmek için seri trafiği LED’lerin yanıp sönmesiyle anlayabilirsiniz.
    
   Bu kart Arduino geliştirme masraflarını azaltmak ve kullanım kolaylığını arttırmak için tasarlanmıştır (‘otomatik sıfırlama fonksiyonu’ çok iyi düşünülmüş bir fonksiyon!). Bizim Arduino Pro ve LilyPad kartlarımız bu tarz konektörleri kullanmaktadır.
   --------------------------------------------------------


   Description: This is the newest revision of our FTDI Basic. We now use a SMD 6-pin header on the bottom, which makes it smaller and more compact. Functionality has remained the same.


   This is a basic breakout board for the FTDI FT232RL USB to serial IC. The pinout of this board matches the FTDI cable to work with official Arduino and cloned 5V Arduino boards. It can also be used for general serial applications. The major difference with this board is that it brings out the DTR pin as opposed to the RTS pin of the FTDI cable. The DTR pin allows an Arduino target to auto-reset when a new Sketch is downloaded. This is a really nice feature to have and allows a sketch to be downloaded without having to hit the reset button. This board will auto reset any Arduino board that has the reset pin brought out to a 6-pin connector.


   The pins labeled BLK and GRN correspond to the colored wires on the FTDI cable. The black wire on the FTDI cable is GND, green is CTS. Use these BLK and GRN pins to align the FTDI basic board with your Arduino target.


   This board has TX and RX LEDs that make it a bit better to use over the FTDI cable. You can actually see serial traffic on the LEDs to verify if the board is working.


   This board was designed to decrease the cost of Arduino development and increase ease of use (the auto-reset feature rocks!). Our Arduino Pro boards and LilyPads use this type of connector.


   One of the nice features of this board is a jumper on the back of the board that allows the board to be configured to either 3.3V or 5V (both power output and IO level). This board ship default to 5V, but you can cut the default trace and add a solder jumper if you need to switch to 3.3V.


   Note: We know a lot of you prefer microUSB over miniUSB. Never fear, we’ve got you covered! Check out our FT231X Breakout for your micro FTDI needs!


    
   Diğer Özellikler
   Stok KoduSPA-DEV09716
   MarkaSparkfun
   Stok DurumuVar

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler


    
   Bizi Takip Edin DomiRobot Müşteri Hizmetleri Hızlı Erişim  
   Twitter Hakkımızda Ödeme Seçenekleri Anasayfa  
         


    
   Facebook İletişim Bilgileri Kargo/Teslimat Hakkında Yeni Ürünler
   YouTube Banka Hesapları Kullanım Şartları İndirimdekiler
   Telegram  DomiPuan Sistemi Gizlilik Politikası Sepetim
       Üye Giriş/Yeni Üye İade ve Garanti Şartları Download
            
     

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.