Alışveriş Sepetim

SparkFun ESP8266 Thing - Dev Board (with Headers)

Fiyat:
22,24 USD + KDV
KDV Dahil:
477,63 TL
85,54 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo

 
 
SparkFun ESP8266 Thing Dev Board - entegre bir FTDI USB-Seri yongası ile sadece ESP8266 etrafında tasarlanmış bir geliştirme kartıdır. ESP8266, uygun maliyetli ve çok yetenekli WiFi özellikli bir mikro denetleyicidir. Herhangi bir mikrodenetleyici gibi, LED'leri kırpmak, röleleri tetiklemek, sensörleri izlemek veya kahve makinelerini otomatikleştirmek için programlanabilir. Entegre bir WiFi denetleyicisi ile ESP8266, hemen hemen her internet bağlantılı proje için tek noktadan bir alışveriş merkezidir. Hepsini kapatmak için ESP8266 kullanımı inanılmaz derecede kolaydır; Arduino'da yazılım geliştirilebilir ve basit bir seri arayüz üzerinden yüklenebilir. ESP8266 Thing Development Board, modülün tüm pinlerini önceden lehimlenmiş başlıklarla ayırır ve USB-seri dönüştürücü, çipi programlamak için herhangi bir çevre bileşenine ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir. Sadece bir USB kablosunu takın, Arduino kart tanımlarını indirin ve IoT-ing'i başlatın.

Neden isim? Nesnelerin İnterneti (IoT) projeniz için mükemmel bir temel oluşturması nedeniyle onu “Thing” olarak adlandırıyoruz. The Thing, bir LED'i, phant.io ile veri göndermeye kadar her şeyi yapar ve herhangi bir mikrodenetleyici gibi programlanabilir. ESP8266 Arduino eklentisini kurarak Thing'i Arduino IDE üzerinden programlayabilirsiniz.
 
ESP8266 Thing Geliştirme Board'u, nispeten basit bir karttır. Pinler, iki paralel, breadboard uyumlu satırlara ayrılmıştır. USB konektörü, isteğe bağlı bir güç kaynağı girişinin yanında bulunur ve ESP8266'ya giden gücü kontrol eden bir ON / OFF anahtarı - bunun yanında bulunur. Ve kartın içine doğru olan LED'ler, güç, şarj ve IC'nin durumunu gösterir. ESP8266’nın maksimum voltajı 3,6V’dur, bu nedenle Thing’in IC’ye güvenli ve tutarlı bir voltaj sağlamak için yerleşik bir 3.3V regülatörü vardır. Bu, ESP8266’nın I / O pinlerinin de 3.3V’de çalıştığı anlamına gelir; IC'ye giden 5V sinyallerini düz bir şekilde kaydırmanız gerekir. Eğer projeniz USB'den başka bir güç kaynağı gerektiriyorsa, Thing Dev Board 2-pin JST, 2-pin 3.5mm vidalı terminal ya da basit bir 0.1 "-pitch 2-pin header için ayak izleri içerir. Orijinal ESP8266 Thing'in aksine, ESP8266 Thing Dev Board'un dahili bir LiPo şarj cihazı yoktur.
 
Thing Dev Board bile varsayılan WiFi anteni olarak bir PCB izleme anteni içerir. Bu maliyet etkin ve gerçekten iyi çalışıyor! Daha hassas bir anten bağlamanız gerekiyorsa veya bir muhafazanın dışına yönlendirmeniz gerekiyorsa, kartta bir U.FL konektörü de bulunmaktadır. U.FL konektörünün çalışmasını sağlamak için bazı lehimleme gerekli olacaktır, ancak talimatlar, dev kurulumu için yazdığımız Bağlantı Kılavuzunda bulunabilir.

Not: SparkFun ESP8266 Thing Geliştirme Kartınızı denemek için birkaç Örnek Eskiz sağladık. Bu eskizler aşağıdaki Dökümanlar bölümünde bulunan Hookup Rehberinde bulunabilir!
 

Özellikler:
 

  • All module pins broken out
  • Onboard FTDI USB-to-Serial
  • 802.11 b/g/n
  • WiFi Direct (P2P), soft-AP
  • Integrated TCP/IP protocol stack
  • Integrated TR switch, balun, LNA, power amplifier and matching network
  • Integrated PLLs, regulators, DCXO and power management units
  • Integrated low-power 32-bit CPU could be used as application processor
  • +19.5dBm output power in 802.11b mode
  • Pre-Soldered Headers


Dökümanlar:
 


 

GET STARTED WITH THE ESP8266 THING DEV GUIDE

 

----------------------------------------------------------

Description:
 This is the SparkFun ESP8266 Thing Dev Board — a development board that has been solely designed around the ESP8266, with an integrated FTDI USB-to-Serial chip. The ESP8266 is a cost-effective and very capable WiFi-enabled microcontroller. Like any microcontroller, it can be programmed to blink LEDs, trigger relays, monitor sensors or automate coffee makers. With an integrated WiFi controller, the ESP8266 is a one-stop shop for almost any internet-connected project. To top it all off, the ESP8266 is incredibly easy to use; firmware can be developed in Arduino and uploaded over a simple serial interface. The ESP8266 Thing Development Board breaks out all of the module’s pins with pre-soldered headers, and the USB-to-serial converter means you don’t need any peripheral components to program the chip. Just plug in a USB cable, download the Arduino board definitions, and start IoT-ing.


Why the name? We lovingly call it the “Thing” due to it being the perfect foundation for your Internet of Things (IoT) project. The Thing does everything from turning on an LED to posting data with phant.io, and can be programmed just like any microcontroller. You can even program the Thing through the Arduino IDE by installing the ESP8266 Arduino add-on.


The ESP8266 Thing Development Board is a relatively simple board. The pins are broken out to two parallel, breadboard-compatible rows. The USB connector sits next to an optional power supply input, and an ON/OFF switch — controlling power to the ESP8266 — sits next to that. And LEDs toward the inside of the board indicate power, charge and status of the IC. The ESP8266’s maximum voltage is 3.6V, so the Thing has an onboard 3.3V regulator to deliver a safe, consistent voltage to the IC. That means the ESP8266’s I/O pins also run at 3.3V; you’ll need to level shift any 5V signals running into the IC. If your project requires a power source other than USB, the Thing Dev Board includes footprints for a 2-pin JST, 2-pin 3.5mm screw terminal, or a simple 0.1"-pitch 2-pin header. Unlike the original ESP8266 Thing, the ESP8266 Thing Dev Board does not have a built-in LiPo charger.


The Thing Dev Board even includes a PCB trace antenna as a default WiFi antenna. It’s cost-effective and works really well! If you need to connect a more sensitive antenna, or need to route outside an enclosure, a U.FL connector is also available on the board. Some soldering will be required to get the U.FL connector functioning, but instructions can be found in the Hookup Guide we have written for the dev board.
Note: We’ve provided a few Example Sketches to experiment with on your SparkFun ESP8266 Thing Development Board. These sketches can be found in the Hookup Guide in the Documents section below!

 
Diğer Özellikler
Stok KoduSPA-WRL13804
MarkaSparkfun
Stok DurumuVar

Ürün Etiketleri


 
Bizi Takip Edin DomiRobot Müşteri Hizmetleri Hızlı Erişim  
Twitter Hakkımızda Ödeme Seçenekleri Anasayfa  
      


 
Facebook İletişim Bilgileri Kargo/Teslimat Hakkında Yeni Ürünler
YouTube Banka Hesapları Kullanım Şartları İndirimdekiler
Telegram  DomiPuan Sistemi Gizlilik Politikası Sepetim
    Üye Giriş/Yeni Üye İade ve Garanti Şartları Download
         
  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.