Alışveriş Sepetim
33,2
35,2

IR Engel Algılama Sensör Kartı

Fiyat:
2,13 USD + KDV
İndirimli Fiyat (%23,9) :
1,62 USD + KDV
Kazancınız 0,51 USD
KDV Dahil:
64,54 TL
Havale / EFT:
63,25 TL
Aynı Gün Kargo

IR Alıcı-Verici Modül

 

Bu modül bir çift ir alıcı verici tüpe sahiptir ve ortam ışığına uyum sağar.

Verici tüpler IR bandında belli bir frekansta ışık verir, ışık demetinin karşısına bir engel çıktığında, engelin yüzeyine çarpıp yansıyan ışık alıcı sensör tarafından okunur. Oluşan elektriksel sinyal bir komparatör devresince işlenir ve yeşil endikatör ışığı yanar, dijital çıkıştan da LOW durumu okunur.

Potansiyometre vasıtası ile algılama uzaklığı ayarlanır. Verimli mesafe 2-30cm, 3.3V-5V arasında çalışmaktadır. Potansiyometrenin konumu ile okumanın yapıldığı mesafe kestirilebilir.

Cihazın kurumu oldukça kolay olup, ?b?????Basit bir arabirime sahiptir.

Robot uygulamalarında yaygın olarak engel belirleme için kullanılmaktadır. Engelle karşılaşınca yön değiştiren arabalarda, siyah/beyaz çizgi izleme ve benzeri pek çok uygulamada da kullanılmaktadır.


Modül Özellikleri

 

Modül bir engelle karşılaştığında kartın üzerindeki yeşil endikatör ışığı yanar, çıkış terminalinde ise LOW sinyal seviyesi kalıcı olarak yanar. Modül 2-30cm arasındaki mesafelerde çalışır algılama açısı 35 ° dir.

Potansiyometre saat yönünde döndürüldüğünde algılama mesafesi artar tersine döndürüldüğünde ise azalır.

Sensör kızılötesi ışınla çalıştığından yüzeyi yansıtma özelliği ve şekli algılama mesafesi açısından önemlidir. Siyah bir yüzey en düşük algılama mesafesini sağlarken, beyaz renkli bir yüzey ise en uzak algılama mesafesine izin vermektedir. Cismin büyüklüğü, konumu, sensöre göre açısı diğer faktörlerdir.

Sensörün dijital çıkışı doğrudan mikrodenetçilere bağlanabilir. Çıkış 5V bir röleyi doğrudan sürebilir; Bağlantı şekli: VCC-VCC; GND-GND-OUT-IO şeklindedir.

Komparatör olarak  LM393 kullanılmıştır.

Modül 3-5V DC üreten bir güç kaynağı ile beslenebilir. Besleme verildiğinde kırmızı LED yanar.

3mm montaj delikleri sayesinde kolayca sabit montaj yapılır.

Her modül eşik değerde çalışan komperatöre sahiptir ve komperatör voltajı potansiyometre ile ayarlanır.--------------------------------------------------------------------------------------------------


Features
This product has strong adaption to environment and light, Whenit approaches an obstacle, infrared ray will reflect to the receiving tube, being processed of comparator circuit, green indicator light is on, output is low level; You can rotate potentiometer to adjust detection range; Effective range; 2~30cm; Working voltage: 3.3V~5V; less interference, easy installation

Specification
Use the sensor made of black and white line tracing cars need not in the white paper on the black line running, can be in cement, yellow and complex environment tour line trace. As long as the color of periphery of the black line than black slightly shallow can, eliminate the traditional move, make the environment layout more simple.

Application
This module is designed for smart car, robot and automated machine 
Diğer Özellikler
Stok KoduSEN-00034
MarkadomiRobot
Stok DurumuVar
B073VHBQNB

 
Bizi Takip Edin DomiRobot Müşteri Hizmetleri Hızlı Erişim  
Twitter Hakkımızda Ödeme Seçenekleri Anasayfa  
      


 
Facebook İletişim Bilgileri Kargo/Teslimat Hakkında Yeni Ürünler
YouTube Banka Hesapları Kullanım Şartları İndirimdekiler
Telegram  DomiPuan Sistemi Gizlilik Politikası Sepetim
    Üye Giriş/Yeni Üye İade ve Garanti Şartları Download
         
  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.