Alışveriş Sepetim
33,8
36,9

Ethernet Shield (W5100) -Arduino Uyumlu-

Fiyat:
18,07 USD + KDV
KDV Dahil:
732,92 TL
Havale / EFT:
718,26 TL
137,37 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda

AÇIKLAMALAR


Genuino ve Arduino uyumlu W5100 Ethernet Shield, Arduino kartınızın ethernet üzerinden iletişim sağlamak için üretilmiş ethernet shielddir. Arduino uyumlu ethernet shield için hazırlanmış tüm kütüphane ve kodlar bu shield da kullanılabilir.

Ethernet Shield, ethernet üzerinden internete bağlanmanızı veya başka ethernet kartı olan cihaz ile iletişiminizi sağlar. Wiznet W5100 entegresini kullanan bu shield TCP ve UDP kullanabilir. Shield üzerinde bulunan standart RJ45 ethernet soketine ethernet kablosunu bağlayarak kullanılır. Arduino ethernet kütüphanesi ile Arduino'yu internete bağlayabilirsiniz. 
 
Ethernet shield üzerinde bulunan SD kart yuvası sayesinde SD kart üzerine Arduino SD kütüphanelerinden faydalanılarak veri yazalabilir ve okuyanabilir
 
Wiznet W5100 kullanan Ethernet shield SPI bağlantısını kullanarak haberleşmektedir. SPI pinler UNO'da 11,12 ve 13, MEGA'da 50,51 ve 52. pinlerdir. Her iki modelde de 10. pin W5100'ün, 4. pin ise SD kartın seçim pinidir. Bu pinler genel giriş çıkış pini olarak kullanılmazlar. Arduino MEGA'da donanımsal SS pini (53. pin) SD kart yada W5100 için kullanılmamaktadır. Fakat bu pin mutlaka çıkış pini olarak ayarlanmalıdır.
 
Unutulmaması gereken önemli bir nokta W5100 ve SD kart aynı SPI hattını kullandığından aynı anda sadece biri aktif olmaktadır. Eğer iki haberleşme aynı anda yapılmak istenirse kullanılan kütüphanenin ortak olmasına dikkat edilmelidir. Aynı anda ikisini kullanmayacaksanız kullanmadığınız kısmı pasif etmeniz gerekmektedir. SD kartı pasif etmek için 4. pini çıkış olarak gösterip bu pinden 5V (high) çıkış vermeniz gerekmektedir. W5100'ü pasif hale getirmek için ise 10. pini çıkış olarak gösterip 5V (high) çıkış vermeniz gerekmektedir.
 
MAC Adresi Bulma:
Arduino ethernet kartları versiyonuna göre iki farklı Mac adresi ile gelebiliyor. Bu Mac adresleri:  0x00, 0xAA, 0xBB, 0xCC, 0xDE, 0x02 veya 0xDE, 0xAD, 0xBE, 0xEF, 0xFE, 0xED şeklindedir. Doğru Mac adresini bulmak için Arduino ethernet kütüphanesindeki DHCPAddressPrinter kodunu kullanabilirsiniz. Ethernet kartına ethernet kablosunu taktıktan sonra koddaki Mac adresini düzenleyerek Arduino' ya kodu atınız. Serial Monitor' ü açıp bir süre bekledikten sonra ethernet kartının modeminizden aldığı İP adresi ekrana gelmesi gerekmektedir. Eğer "Failed to configure Ethernet using DHCP" uyarısını alırsanız diğer Mac adresini yazıp tekrar deneyiniz. Ağınızda Mac filtreleme olmamalıdır. 
 

ÖZELLİKLER


> IEEE 802.3af protokolünü destekler. 
> Wiznet W5100 entegresi
> Arduino Uno, Mega, Seeeduino, DFRduino ile uyumludur.

 
 

DÖKÜMANLAR

Diğer Özellikler
Stok KoduARD-00506
MarkadomiRobot
Stok DurumuVar

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler


 
Bizi Takip Edin DomiRobot Müşteri Hizmetleri Hızlı Erişim  
Twitter Hakkımızda Ödeme Seçenekleri Anasayfa  
      


 
Facebook İletişim Bilgileri Kargo/Teslimat Hakkında Yeni Ürünler
YouTube Banka Hesapları Kullanım Şartları İndirimdekiler
Telegram  DomiPuan Sistemi Gizlilik Politikası Sepetim
    Üye Giriş/Yeni Üye İade ve Garanti Şartları Download
         
  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.