Alışveriş Sepetim
33,2
35,2

Creality Termistör - Sıcaklık Sensörü - L700mm (Ender 3 / Ender 3 Pro / Ender 3 Neo)

Ürün Stoklara Girince Haber Almak İster misiniz?

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

Creality Orjinal Üründür !
[ 3103020054 ] / [ 4004070005 ] -Creality Thermistor_NTC100_700_XH2.54-2P


Termistör (sıcaklık sensörleri), yüksek derece sıcaklıklarda ki sıcaklıkları ölçmekte kullanılan ısının dirence etkisi üzerine çalışan 3D yazıcılarda çokça kullanılan bir sensördür.

Ender 3 Baskı Tablası Sıcaklık Sensörü, Ender 3 Termistör Sıcaklık Sensörü ile birebir aynı özelliklere sahiptir. Aralarındaki tek fark Ender 3 cihazına göre kablo uzunlukları ayarlanmış haldedir.

Baskı tablası sadece Y ekseni üzerinde hareket etmesi, hareket alanının kısıtlı ve aynı zamanda elektronik karta yakın olması ile daha kısa kabloya sahip sıcaklık sensörüne ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple uygun kablo boyuna ayarlanmış olarak konnektör takılmıştır.


Not:
 Bu ürünü Ender 3 ve türevi cihazlarda, tabla sıcaklığını ölçmek için herhangi bir yazılımsal değişiklik yapmaya gerek kalmadan kullanabilirsiniz.


Marlin Firmware Ayarı:


NTC sıcaklık sensörlerinin birçok farklı versiyonu bulunmaktadır. Hepsinin genel olarak direnci, ısıya göre direnç değişimi farklıdır. Bu sebep ile 3D yazıcınızda bu parçayı değiştirdiğiniz durumda kullandığınız yazılımda uygun ayarlamayı yapmanız gerekmektedir. Marlin yazılımı piyasada en çok bulunan sıcaklık sensörlerinin birçoğunu desteklemektedir ve yazılım içinde direk olarak seçim yapılarak kullanılabilmektedir. Ender 3 Termistör ise ?1? numaralı sensör olarak yazılım içinde ayarlıdır.

Marlin ayarında yapmanız gereken tek şey ?Configuration.h? dosyası içinde #define TEMP_SENSOR_0 satırını bularak karşına 1 yazmak olacaktır.

Not: Bu ürün Creality Orijinal ürünü olduğu için Ender 3 ve türevleri cihazlarda dahili olarak bu sensörün aynısı kullanılmaktadır. Bu sebep ile herhangi bir yazılım ayarı yapmanız gerekmemektedir.

Diğer Özellikler
Stok KoduCNC-02095
MarkaCreality
Stok DurumuStokta Yok.
4004070005

 
Bizi Takip Edin DomiRobot Müşteri Hizmetleri Hızlı Erişim  
Twitter Hakkımızda Ödeme Seçenekleri Anasayfa  
      


 
Facebook İletişim Bilgileri Kargo/Teslimat Hakkında Yeni Ürünler
YouTube Banka Hesapları Kullanım Şartları İndirimdekiler
Telegram  DomiPuan Sistemi Gizlilik Politikası Sepetim
    Üye Giriş/Yeni Üye İade ve Garanti Şartları Download
         
  

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.